Minu nimi on Ranno, olen 25-aastane, pärit mittekristlikust perekonnast. Mul on kaks venda ja üks õde. Minu kristlik taust piirdub mõne kirikus käimisega jõulude ajal ning ka sellega, et mu ema luges mulle lugusid laste piiblist, mis olid piltidega ja värvilised. See hetk mind need huvitasid küll, aga kodus mulle ei räägitud kunagi, mis on elu mõte või lähemalt nendest lugudest, seega pidasin neid pigem muinasjutuks. Lapseeas siiski palvetasin mõnikord, kui mingi sündmus oli tulemas, kus kartsin või tundsin, et vajan abi. Sain oma palvetele vastused, kuigi ei teadnud, kelle poole palvetasin, otseselt ei mõelnud nendel hetkel ka Jumala peale. Teadsin sisimas, et kui ma palvetan, siis läheb kõik hästi.

       Teismelisena hakkasin väga intensiivselt otsima tõde ja vastuseid sellele elule. Keskkooli ajal otsisime klassivennaga kogu aeg midagi, erinevaid vandenõusi jne, lootes saada vastuseid elule. Tagantjärgi sellele ajale mõeldes tundub, et siis ei olnud lihtsalt õige aeg Jumala juurde tulla, kuigi oli mitmeid olukordi, kus Jumal oli mind juhtinud ning kaitsnud lapsest saadik.

   Mingil hetkel hakkasin pidevalt unes ning ka ärkvel olles nägema ette ning saama hoiatusi tulevastele olukordadele. Ma ei teadnud, kust need asjad tulevad, aga sain aru, et mingi Kõrgem Jõud peab olema selle taga. Kirikus käimist ning kristlust pidasin ma pigem traditsiooniks. Minu jaoks oli see kuidagi liiga lihtne, et olla tõsi. Seda arvasin ma muidugi kristlusest põhimõtteliselt mitte midagi teadmata.

    Aeg läks edasi ning juba elasin oma naise Marikesega pereelu ning kasvatasime oma poega Dominicu. 2017. aasta lõpu poole hakkasid mind jälle kuidagi painama mõtted elu kohta, et näiteks mis on üldse elu mõte või miks me rügame siin maal tööd teha elu lõpuni.

     Sellest kõigest haaratud uurisin ning vaatasin väga palju erinevaid videosid, kuniks jõudsin Youtubes videoni “Flat earth, goverment hides God“, mis kuidagi jäi mind kummitama ning hakkasin rohkem selle kohta uurima. Paar päeva hiljem kohtusin pastor Mart Oksaga Keilas, kus renoveerisime ühte korterit. Jumala teema ning kristlus hakkas mind kuidagi nii tugevalt tõmbama, et hakkasin Mardilt selle kohta erinevaid küsimusi küsima, alguses võib-olla natuke kiusates. Ühel hetkel aga küsis Mart, kas võib minu eest palvetada ning andsin oma nõusoleku. Palve ajal ei tundnud ma midagi erilist, kuid hetk hiljem, kui me korterist lahkusime ja ma istusin autosse, et koju sõita, toimus pöördehetk minu elus. Tundsin väga võimsat Jumala armastust ja ligiolu. Mul ei olnud kahtlustki, et Jumal on olemas! See mida terve oma elu otsinud olin, oli lõpuks leitud – Jeesus ongi Jumal. Jumala armastusesest hämmastuses läksin millegipärast kohe lillepoest oma naisele lilli ostma. Nagu tekkis kohe tahtmine seda armastust mida Jumal annab jagada. Tundsin lõpuks, et elul on mõte ja kõik, mis ma teen ei lähe enam raisku. See kõik tundus nüüd nii loogiline, olin enne nagu pimestatud olnud.

       Paar nädalat peale seda kutsus Mart mind Mokosse, kuhu ma alguses väga pelgasin ja kartsin millegipärast minna. Kui meenutan neid kordi, kui ma esimesed korrad pühapäeviti kogudusesse läksin, sõitsin iga kord nagu mingi nähtamatu kaitse all hõljudes. Tundsin, et ma pean minema sinna kogudusse ja miski ei saa seda takistada, sest Jumal tahab seda. Selles ajavahemikus sain Jumalalt ka mitu võimsat nägemust, mis kinnitasid mu usku veelgi enam.

     2018. aasta märtsis pakkus Mart mulle välja võimalust saada ristitud ning tegime sealsamas ka päästepalve. Sama aasta juunis saingi juba ristitud. Selle lühikese, kuid samas ka pika kahe aasta jooksul, olen saanud palju erinevaid ja põnevaid väljakutseid Jumalalt. Selle aasta veebruarist alustan õppimist ka Valguse Tee Piiblikoolis.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s