Sel pühapäeval tähistame rõõmsat tõsiasja, et Mosaiik Koguduse avateenistusest on möödunud üks aasta. Et meie koguduse juriidiline asutamine toimus 2016. aasta oktoobrikuus, oleme väikestes kogukondades seda tähtsat verstaposti juba tähistanud. Oleme rääkinud, kes mille eest tänulik on.

Tihti küsitakse meilt, kui palju inimesi on juurde tulnud. Kui palju inimesi käib kuu lõpus teenistustel? Mitu kogukonda teil nüüd ongi? Kui palju te ristinud olete? Jah, nendele kõigile võib mõne numbri vastuseks anda ja ilmselt pole vaja meil isegi häbeneda neid numbreid välja öeldes. Aga kogudus on midagi enamat kui tibude lugemine. Kogudus on see, kui inimesed saavad avastada ja kasutada talente, mida Jumal on nende sisse pannud. Kogudus on see, kui võõrastest inimestest saavad pereliikmed, kellel lubad endale kas või öösel helistada. Kogudus on see, kui me küsime siiralt ja südamlikult: “Kuidas Sul päriselt läheb?”. Kogudus on see, kui lähedus Jumalaga muudab seda, kuidas me inimesi ja elu näeme, ning muudab lõpuks isegi nende inimeste elusid, kes ise kirikusse ei tule.  Ja seda kõike me tähistamegi!

Oleme Jumalale ääretult tänulikult iga mokomoni eest. Palume ja anname oma parima, et kõigil oleks koguduses keegi, kellele südant puistada, ja et igaüks õpiks olema see inimene kellegi teise jaoks. Vaatame oma logo ja meenutame, et sõna “kogudus” on seal peegelpildis selleks, et meil püsiks meeles peegeldada Jumala kuningriiki: õigust, rahu ja rõõmu Pühas Vaimus. Isetuid heategusid.

Käes on küll sünge ja nii mõnegi jaoks depressiivne novembrikuu, aga Jumal ootab meid oma lähedusse. Otsigem lähedust Tema ja kogudusega! Need kaks üheskoos annavad jõudu igasugusest orust läbi minna. Ja need, kellel on õnn pimedust ja süngeid meeleolusid mitte tähele panna, saavad tulla ja ka enda rõõmu jagada.

Kohtume Mosaiik koguduse 1. aastapäeva teenistusel 26. novembril kell 12 Arhitektuurikeskuses, Põhja pst 27a. Korralduslikus mõttes leiab midagi igale meelele:
saab KUULDA muusikat ja pastor Mart Oksa mõtteid
saab NÄHA Mosaiik koguduse 1. aastapäeva pildi- ja sõnanäitust
saab NUUSUTADA kohvilõhna
saab MAITSTA kringlit ja suupisteid
saab KALLISTADA temperamentsemaid mokomone

Maitske ja vaadake, et Issand on hea! Õnnis on mees, kes tema juures pelgupaika otsib. (Psalm 34:9)

PS. Kui Sa pole mitte kunagi kirikus käinud, siis ausalt – Sa oled väga-väga oodatud. Tule ja saa osa.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s